A volt amerikai elnök szerint Kína a drogkereskedők kivégzésével megoldotta a problémát, de az adatok azért mást mutatnak.
Donald Trump kijelentette, az Egyesült Államoknak Kínára kell mintáznia a kábítószer-kereskedelemre adott válaszát, írja a Newsweek. A volt amerikai elnök szerint a távol-keleti országban a kábítószer-kereskedőket gyors tárgyalások után kivégzik.
Trump minderről pénteken Las Vegasban beszélt egy kampánygyűlésen. Felszólalásának két visszatérő témája volt: a rendpártiság és a keménykezű kormányzás melletti kiállás.
Az általa az erőszakos bűnözés riasztó hullámaként jellemzett jelenségekkel kapcsolatban Trump Kínát dicsérte, és azt mondta, szavait hallva vagy állva megtapsolják majd, vagy kimennek a teremből.
“Ha megnézzük a világ országait, azt láthatjuk, hogy egyedül azokban nincs kábítószer-probléma, amelyek halálbüntetést vezetnek be a drogkereskedőkre. Egyedül azokban, értik? Kínában nincs drogprobléma” – mondta Trump, aki nagy tapsot kapott.
Trump beszéde során felidézte, hogy megkérdezte Hszi Csin-ping kínai elnököt, hogy országának van-e ilyen problémája.
“Ártatlanul és talán naivan megkérdeztem, hogy van-e jelentős kábítószer-probléma Kínában. Szerintem arra gondolt, hogy miért kérdezek egyáltalán ilyet.”
“Miért lenne drogprobléma? Nincs probléma. A dílerek halálbüntetést kapnak. A tárgyalás nagyon gyorsan megy. Tehát a kereskedők ahelyett, hogy Kínába mennének, máshová mennek” – mondta a volt elnök. Hozzátette, évszázadok óta nagy drogproblémák voltak Kínában, de már nincsenek.
A számok mást mutatnak
Azonban mint a Newsweek rámutat, bizonyítékok vannak arra, hogy Kínának valójában van drogproblémája. Például a kábítószer-fogyasztók száma a Nemzeti Kábítószer-ellenőrző Bizottság szerint Kínában 2016 végére 2,51 millióra nőtt, ami 6,8%-os növekedés az előző évhez képest.
A Brookings amerikai elemzőintézet jelentése hasonló növekedést mutatott ki a szerhasználat terén Kínában. A jelentés megjegyezte, hogy Kínában nincs érdemi állami támogatás a függőség leküzdésére, a szenvedélybetegek segítésére.
A tekintélyelvű Kommunista Párt uralma alatt álló kínai hatóságok nyíltan halálra ítélik a feltételezett kábítószer-kereskedőket. 2009-ben például Kína diplomáciai felzúdulást váltott ki, amikor kivégezték Akmal Shaikh mentális betegségekkel küzdő brit állampolgárt, aki több mint 8 kiló heroint csempészett az országba.
Érdemes elolvasniTrump személyesen is részt akart venni a Capitolium ostromában?
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Pontos számot közölt Ukrajna az ellenük harcoló orosz haderőről
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt